Класному керівнику

Відкритий виховний захід

Тема: Дорожня азбука 

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з правил дорожнього

руху, закріпити, як безпечно переходити проїжджу частину дороги;

які знаки, прилади, лінії допомагають безпечному переходу; вчити

практично визначати безпечні місця переходу вулиці на шляху

додому; розвивати вміння орієнтуватися на вулицях міста; виховувати

культуру поведінки на вулиці.

Обладнання: малюнки із зображенням автомобіля, Дяді Стьопи, кросворд, малюнки до кросворду, торбинка з картками-загадками, відповіді на тести, звукозапис міліцейського свистка, гальм автомобіля, сирени швидкої допомоги, пісні « Голубой вагон бежит качается» (-), DVD-запис мультфільму «Смішарики. Мигаючі чоловічки», декорації до казки «Колобок».

Джерела: інсценізація казки «Колобок» - посібник «Предметні тижні з правил дорожнього руху в початковій школі» Н.О.Забашта, Н.О.Шматько.-Х.-Вид-во «Ранок» 2010

Діти, зараз у нас з вами заняття з правил дорожнього руху. Це не звичайне заняття, бо ми підведемо підсумки знань, отриманих протягом 1 класу.

Наш девіз: Правил дорожніх багато вивчаємо,

Усі їх добре ми пам'ятаємо.

На вас чекатиме сюрприз. Який? Дізнаєтесь в кінці заняття. Але щоб

дістатися до нього ми повинні виконати завдання, а також дати відповіді на запитання Дяді Стьопи. Ми вирушаємо в подорож на нашому Автошці.

Їхали ми, їхали.

До річки доїхали.

Місток переїхали.

В леваду заїхали.

На гору в'їхали.

Стіжок сіна об'їхали.

На бадилинку наїхали.

Стали. Забуксували.

Поїхали далі.

(Лунає міліцейський свисток).

- Дядя Стьопа хоче перевірити як ви знаєте правила дорожнього руху.

Завдання 1.

  • Яка частина вулиці позначена для пішоходів?
  • Де повинен рухатись транспорт?
  • Що таке узбіччя і для чого воно існує?

- А зараз настав час для відпочинку. Оскільки зупинка на якій ми

знаходимось називається Музична саме час заспівати пісню:

В даль біжить дорога не кінчається,

Знаки скрізь стоять як вартові.

Хто на правилах дорожніх знається,

Подружився з ними назавжди.

Сірою смугою дальній шлях стелеться

Дружно й весело ним іти.

Кожному, кожному знати слід правила

Щоб усяких прикрощів не мати у житті.

Вирушаємо в путь

Їхали ми, їхали.

До річки доїхали.

Місток переїхали.

В леваду заїхали.

На гору в'їхали.

Стіжок сіна об'їхали.

На бадилинку наїхали.

Стали. Забуксували.

Поїхали далі.

(Лунає міліцейський свисток).

Наступне завдання від Дяді Стьопи.

Завдання 2.

1. Для чого потрібен світлофор?

2. На який колір світлофора слід переходити дорогу?

3. Як перейти дорогу, якщо немає світлофора?

- Від Дяді Стьопи я дізналась, що зупинка, на якій ми знаходимось називається Ігрова. Тож давайте пограємо в гру «Заборонено - дозволено».

Діти тримають у руках сигнальні картки зеленого чи червоного кольорів. Кожний вислів діти закінчують відповідними словами, показуючи зелену або червону картку.

  • Пустувати тут, де люди йдуть...(заборонено)
  • Стань взірцевим пішоходом! Це...(дозволено)
  • Як заходиш у автобус, краще уперед пройди,

Не крутись, це заважає, стій спокійно чи сиди.

Їхать «зайцем» - знають всі - це...(заборонено)

  • А бабусі дати місце - це...(дозволено)
  • Йти, коли червоне світло...(заборонено)
  • На зелене - навіть дітям йти...(дозволено).

Заводимо Автошку і поїхали

Їхали ми, їхали.

До річки доїхали.

Місток переїхали.

В леваду заїхали.

На гору в'їхали.

Стіжок сіна об'їхали.

На бадилинку наїхали.

Стали. Забуксували.

Поїхали далі.

(Лунає міліцейський свисток).

Перш ніж ми заїдемо в населений пункт Поетичний, Дяді Стьопа перевірить ваші знання з ПДР.

Завдання 3.

1. Назвіть безпечні місця для ігор?

2. З якого віку можна їздити на велосипеді по проїжджій частині?

3. Яких ще правил потрібно дотримуватись під час їзди на велосипеді?

- А зараз прослухайте вірш Кононенка «Зайчик» і скажіть які правила порушує зайчик.

Їхав Зайчик через ліс,

На кермі два клунки віз.

Посадив собі на раму

Братика, Зайчиху - маму.

На багажнику в Зайчини три у сумці капустини.

Хоч працюють довгі лапи -

Їде лісом ой неквапом!

Шугонув в пісок, мов в яму, -

Вилетіли брат і мама,

Клуночки і капустини -

Зовсім не щастить Зайчині!

Ось летить на самокаті

До Зайчати Заєць - тато:

  • Мій синочку довговухий

Знову ти мене не слухав!

Ось кажу, запам'ятай!

Зайвих клунків не чіпляй!

Їдь спокійно, тихо - тихо,

Як не хочеш мати лиха!

  • Знайте, друзі:дітворі

Можна тільки у дворі

Гратись, бігати, стрибати

Чи м'яча гуртом ганяти.

На дорозі ж - знає кожний -

Гратися ніяк не можна!

Якими правилами знехтував зайчик? До чого це призвело?

- Автошка мчить далі

Їхали ми, їхали.

До річки доїхали.

Місток переїхали.

В леваду заїхали.

На гору в'їхали.

Стіжок сіна об'їхали.

На бадилинку наїхали.

Стали. Забуксували.

Поїхали далі.

(Лунає міліцейський свисток).

Від Дяді Стьопи отримуємо наступний екзаменаційний білет.

Завдання 4.

1. Коли не можна переходити дорогу, якщо навіть горить зелене світло?

2. Які правила треба пам'ятати, коли рухаєтесь тротуаром?

3. Хто є учасниками дорожнього руху?

Жителі села Загадкове приготували для вас загадки.

1. З місця зрушити не в змозі,

Бо на варті при дорозі

Я стою щодня, щоночі,

Хоч і маю скляні очі. (Світлофор)

2. По тротуару він іде

Або іще когось веде

Тож всім відомий з малих літ

Бо звем його ми...(пішохід)

3. Коли заходиш в транспорт,

Не треба мати паспорт.

Але білет ти перевір,

Бо ти вже справжній....(пасажир)

4. Є паличка в нього в руках чарівна,

За мить сто машин зупиняє вона!

Ось паличку вгору він спритно підняв -

Одразу КамАЗ, мов укопаний став.(Регулювальник)

5. Всім вона давно знайома,

Всіх веде вона додому.

Їздять нею в місті та селі

Різні машини - великі й малі. (Дорога)

Сідаємо в Автошку

Їхали ми, їхали.

До річки доїхали.

Місток переїхали.

В леваду заїхали.

На гору в'їхали.

Стіжок сіна об'їхали.

На бадилинку наїхали.

Стали. Забуксували.

Поїхали далі.

(Лунає міліцейський свисток).

Дядя Стьопа хоче перевірити чи знаєте ви дорожні знаки.

Завдання 5.

Назвати знаки:

  • Пішохідний перехід
  • Автобусна зупинка
  • Рух заборонено

А зараз на вас чекає зустріч із Смішариками.

Перегляд мультфільму «Смішарики. Азбука безпеки».

В якому порядку розміщені кольорові сигнали світлофора? Що означає знак світлофора «мигаючий чоловічок»?

Заводимо Автошку і поїхали.

Їхали ми, їхали.

До річки доїхали.

Місток переїхали.

В леваду заїхали.

На гору в'їхали.

Стіжок сіна об'їхали.

На бадилинку наїхали.

Стали. Забуксували.

Поїхали далі.

(Лунає міліцейський свисток).

Дядя Стьопа дуже любить дітей, а ще більше піклується за їх безпеку. Тому він хоче дізнатись, чи знаєте ви відповіді на такі запитання:

Завдання 6.

1. Які види транспорту належать до громадського?

2. Яких правил потрібно дотримуватись пасажирам в громадському транспорті?

3. Як слід обходити автобус?

В нагороду - вам кросворд.

Завдяки малюнкам - підказкам знайдіть слова, з букв яких складається слово «дорога». (Малюнки із зображенням дітей, ока, зебри, автобуса, автомобіля, вагона)

Д

О

Р

О

Г

А

Наша подорож наближається до кінця. Попереду місто Театральне.

Рушаємо.

Їхали ми, їхали.

До річки доїхали.

Місток переїхали.

В леваду заїхали.

На гору в'їхали.

Стіжок сіна об'їхали.

На бадилинку наїхали.

Стали. Забуксували.

Поїхали далі.

(Лунає міліцейський свисток).

Незабаром почнуться літні канікули, і щоб ваш відпочинок був безпечний, слід пам'ятати ПДР. Давайте перевіримо, як добре ви їх засвоїли.

Завдання7.

1. Яка части на вулиці призначена для пішоходів:

А) проїжджа частина;

Б) тротуар

В) вулиця

2. Як слід переходити дорогу, якщо немає світлофора?

А) подивитись наліво, потім на право;

Б) Подивитись направо, потім на ліво

3. Переходити дорогу можна на:

А) червоне світло світлофора

Б) зелене світло світлофора

4. Знак «Пішоходний перехід»:

А)+

Б) -

5. Де можна гратися?

А) на вулиці

Б) на дорозі

В) на спортивному майданчику, у дворі

6. Як повинні пішоходи йти по тротуару?

А) триматися лівої сторони

Б) йти посередині

В) триматися правої сторони.

7. До спецмашин відносяться:

А) автобус

Б) панелевоз

В) медична допомога

Відповіді: 1- Б; 2 - А; 3 - Б; 4 - А; 5 - В; 6 - В; 7 - В.

А зараз на Вас чекає сюрприз.

Інсценізація казки «Колобок» на новий лад.

У ч и те л ь. Жили собі дід та баба, і нічого у них не було.

Д ід. Баба, спечи мені колобок.

Б а б а. А з чого я його спечу - нічого у нас немає.

Д і д. Пошукай по кутках, може, знайдеш.

У ч и т е л ь. Шукала баба по кутках і спекла Колобок. Поставила на столі, нехай охолоне. Сидів Колобок, сидів, набридло йому, тож вирішив він піти погуляти.

Д і д та Б а б а. Колобок, Колобок, куди ти ? Не можна нікуди тобі іти, адже ти зовсім не знаєш правил дорожнього руху. І поки ми всі вдома, то цими правилами не користуємося. Як тільки виходимо на вулицю - вони стають відразу необхідними, адже ти тепер також учасник дорожнього руху.

К о л о б о к. Не потрібні мені ніякі правила, я нічого не боюся. Навіть машин, взагалі - нічого.

У ч и т е л ь. Побіг Колобок дорогою. Назустріч йому Заєць.

З а є ц ь. Колобок, Колобок я тебе з'їм.

К о л о б о к. Не їж, я тобі пісеньку заспіваю.

З а є ц ь. Заспівай.

К о л о б о к. Я - Колобок, рум'яний бочок.

Я з борошна спечений.

Я маслом змащений,

Я від баби втік,

Я від діда втік

І від тебе втечу.

У ч и т е л ь. І знову вибіг на дорогу.

З а є ц ь. Колобок, будь уважний !

Як переходиш вулицю,

На хвильку зупинись

І перш за все уважно

На світлофора подивись.

Він шлях вкаже надійний,

Де небезпек нема,

Три кольорових ока

Він має не дарма.

К о л о б о к. А я нічого не боюся.

Не потрібний мені ніякий світлофор.

У ч и те л ь. Біжить Колобок далі. Назустріч йому вовк.

В о в к. Колобок, Колобок я тебе з'їм.

К о л о б о к. Не їж, я тобі пісеньку заспіваю.

В о в к. Заспівай.

К о л о б о к. Я - Колобок, рум'яний бочок.

Я з борошна спечений.

Я маслом змащений,

Я від баби втік,

Я від діда втік

І від тебе втечу.

У ч и т е л ь. І знову вибіг на дорогу.

В о в к. Почекай ! Як зебру побачиш на дорозі,

То знай, що це місток.

Через потік машин він проведе -

Біду від тебе відведе.

Зебра помітна і вдень, і вночі.

Небезпечні дороги допоможе пройти.

К о л о б о к. Не хочу я слухати про якусь там зебру !

Я хочу весело котитися, ні на що не звертаючи увагу. Бувай !

У ч и те л ь. Біжить Колобок далі. Назустріч йому ведмідь.

В е д м і д ь. Колобок, Колобок я тебе з'їм.

К о л о б о к. Не їж, я тобі пісеньку заспіваю.

В е д м і д ь. Заспівай.

К о л о б о к. Я - Колобок, рум'яний бочок.

Я з борошна спечений.

Я маслом змащений,

Я від баби втік,

Я від діда втік

І від тебе втечу.

У ч и т е л ь. І знову вибіг на дорогу.

В е д м і д ь. Почекай, не біжи, адже на дорозі машин багато !

Ось велике перехрестя,

Ген за ним - до школи вхід.

Пам'ятай : для пішоходів

Тут підземний перехід.

К о л о б о к. А я не боюся машин. Краще я перебіжу швиденько.

На крайній випадок водій встигне зупинитися.

У ч и т е л ь. І побіг Колобок далі, а на зустріч йому Лисиця.

Л и с и ц я. Колобок, Колобок я тебе з'їм.

К о л о б о к. Не їж, я тобі пісеньку заспіваю.

Л и с и ц я. Заспівай.

К о л о б о к. Я - Колобок, рум'яний бочок.

Я з борошна спечений.

Я маслом змащений,

Я від баби втік,

Я від діда втік

І від тебе втечу.

Л и с и ц я. Щось я погано чую. Сядь мені на носок, заспівай іще разок.

( Колобок сідає на ніс Лисиці, співає. Лисиця хоче його з'їсти, він виривається, тікає. Лисиця його доганяє. Чути скрегіт гальм, сирену «швидкої допомоги». На сцену виходять Колобок і Лисиця. Вони в синцях, з милицями. Плачуть).

К о л о б о к і л и с и ц я. Тепер ми добре знаємо, що треба виконувати правила дорожнього руху. Ми більше не будемо неслухняними.

У ч и т е л ь. Діти, давайте нагадаємо колобку, якими правилами він знехтував. Щоб більше ніколи з ним не трапилось такої біди.

Я Вам сказати мушу,

Що живемо Ми лиш раз.

Бережіть себе та друзів

Та згадуйте правила щораз.

Руху правила дорожні

Треба добре знати.

Де розваги влаштувати,

Де в м'яча пограти.

Щоб ніколи і нікому

Клопоту не мати.Додайте текст тут...

Година спілкування

Тема: Дружба і товаришування.

Мета: Поглибити і розширити поняття у дітей про дружбу, показати необхідність дружити, виховувати бажання бути другом; навчити дітей правильно вибирати друзів, знайомитися, спілкуватися і товаришувати.

Обладнання: ілюстрації, записи на дошці, квітка дружби

Хід заняття

І. Організаційна частина.

- Доброго дня, діточки.

Знову в гості я прийшла

Цікавинок принесла

Бульте чемні, милі діти

І тихі, неначе гарні квіти

З вами гратись будем нині

Як у дружній всі родині.

ІІ. Вступна частина.

На цій виховній годині ми з вами поговоримо про дружбу та друзів.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Діти, послухайте вірш, який записаний на дошці:

Дружба, дружба над усе

Дружба радість нам несе

Дружба всім нам дорога

Дружба жити помога.

2. Я вам розповім одну історію, а ви уважно слухайте, а потім скажете мені чи є головні герої товаришами.

Два товариша

Одного літнього ранку двоє кращих друзів пішли на прогулянку до лісу, а там їм зустрівся великий ведмідь. Один з друзів відразу зник, а інший зостався. Хлопчик дуже злякався, ліг на землю і затаївши подих прикинувся мертвим. Серце страшенно калаталося, але ведмідь понюхав хлопчика і пішов геть. Потім до хлопчика підійшов товариш і запитав чи той дуже злякався, а хлопчик відповів: «не може називатись другом той, хто утікаючи залишає друга у біді».

Отже, чи можна цих хлопчиків назвати товаришами? (Чому?)

Дружба - це найбільший скарб, який має людина в своєму житті.

А як ви розумієте поняття «друг», «товариш», «дружба».

3. «Друг» - людина, якій довіряємо, яку поважаємо, заради якої можемо пожертвувати всім.

«Товариш» - людина з якою можна порадитися, з якою можемо займатися спільною працею.

«Дружба» - це такі відносини між людьми, коли вони поважають один одного.

Дружба - це правда і чесність кожного.

  • Молодці! А тепер подивіться, будь-ласка, на дошку. Всі ви чудово знаєте цих мультиплікаційних героїв. Кого з них, на вашу думку, можна назвати справжніми друзями?

4. А зараз ми послухаємо казку « Батьківський заповіт»

Тяжко захворів батько. Перед смертю він покликав своїх синів, дав їм по гілочці у руки і попросив їх переламати. Сини виконали батькову волю і переламати ці гілочки. Тоді батько зібрав ті гілочки докупи. перев'язав їх і знову попросив зробити те саме, але сини не змогли переламати цей оберемок. Тоді батько сказав: « Ось так і в житті кожного з вас окремо легко скривдити, образити, а якщо ви будете разом, то ніякі вороги не зламають і всі негаразди ви легко здолаєте».

- Тож дітки, нехай ці гілочки стануть символом нашого класу, символом дружби.

- А скажіть, що вчить нас ця казка?

5. Послухайте і запам'ятайте кілька правил дружби:

поважайте тих, з ким дружите

не обманюй і не ображай

успіху можна досягти лише в колективі

Діти у кожного з вас є друзі?

Розкажіть про них і чому ви з ними дружите?

Який ваш найкращий друг?

6. Конкурс « Квітка дружби»

- Діти, зараз ми ви будете зачитували, які якості має мати справжній друг.

- Діти, які якості ви запам'ятали?

7. Діти, а ви знаєте, що друзів мало, а товаришів багато. Товариш - це людина, яка з тобою часто спілкується, добре ставиться, але не така вірна, як справжній друг. Ось послухайте розповідь:

Сумно було квіточці цілий день на одній ніжці серед клумби біля будинку. Але одного разу сів на неї зовсім незнайомий метелик. Метелик так замилувався квіткою, що поки він милувався вона згорнулася. І метелик пожалів її. Він вирішив не летіти далі, а кожного дня прилітати до квітки і розповідати їй про побачене. Тепер метелик щодня прилітає до квіточки з новинами, а вона розкриваючи свої пелюстки, уважно слухає.

- Що ви запам'ятали?

- ким є метелик для квітки?

8. А зараз ми з вами поміркуємо над проблемними ситуаціями, і спробуємо правильно їх вирішити.

1. Аня і Оля дружили, і в школу разом ходили. Одного разу вони йшли в школу, коли почав падати дощ. Оля була а плащі, а Ані ні: « Зніми, будь-ласка, свій плащ і ми накриємось разом!» попросила Аня.

- Як ви думаєте, що відповіла Оля?

- Як би ви повели себе в такій ситуації?

2. Руслан з Ігорем дружили. Мама попросила Ірогя піти по хліб. Руслан пішов з ним. По дорозі до магазину, хлопці проходили повз кіоск з морозивом: « Ігор, а давай купимо не хліб, а морозиво, скажеш мамі, що гроші загубив» - попросив Руслан.

- Діти, чи вважаєте ви другом Руслана, який змушує брехати Ігора?

- А що на вашу думку відповів Ігор на пропозицію Руслана?

9. Фізкультхвилинка

В гору добре потяглись,

На носочки піднялись,

Опустились легко вниз,

Як дерева покачались

Вліво-вправо, вліво- вправо.

Руки в боки узяли

На всі боки повели.

Руки вниз всі опустили,

І за парти тихо сіли.

10. А зараз я пропоную вам послухати прислів'я і пояснити їх:

1) Скажи мені хто твій друг і скажу хто ти.

2) З добрими людьми завжди можна злагоди дійти.

3) Вірний приятель - то найбільший скарб.

4) В лиху годину узнаєш вірну людину.

11. - Діти, я пропоную вам позмагатися. Я читаю вам прислів'я , а ви його продовжуєте:

1) Не май 100 рублів, а май 100 (друзів)

2) З ким поведешся, того й (наберешся)

3) Друга шукай, а знайдеш (тримай)

12. - А зараз послухайте вірш і скажіть, що це значить дружити:

Що це значить - не дружити

Жити так - одинаком

Не дружити - не ходити

Не дверима , а вікном,

Це без друга, без подружки

На перерві у кутку

Розправлятись самотужки

З апельсином нашвидку

Це дивитись, наче в книжку

Набік з видом пом'ятим.

А насправді тишком-нишком.

Роздавати штурхани.

В школі жити не дружити

Це повірте все одно,

Що заплющивши сидіти

І дивившись у вікно.

- То чи можливо жити без друзів?

- А чому? Хто хоче розповісти про свого друга?

13. - Діти, уявіть собі, що ви потрапили на безлюдний острів разом зі своїм другом. Їжі вистачить вам тільки на одну людину, їсти хочете обоє. Як ви вчините в такій ситуації? З'їсте все самі, чи розділите все порівну? Чому?

Отже, мир і злагода перш за все починається в колективі.

«Давайте жити дружно!»

VІ Підведення підсумків.

Що таке дружба?

Кого можна вважати другом, а кого товаришем?

Що ви запам'ятали про дружбу?

Які ви запам'ятали прислів'я?

Який висновок ви можете зробити про дружбу?

- Усім дуже дякую, на все добре вам, допобачення.

Богодухівський колегіум №2 Богодухівської районної ради Харківської області
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати